Kontakt

Har du spørgsmål eller ideer, ris eller ros?
Du kan kontakte vores landssekretariat her: 

SSW Landsforbundet 
Norderstr. 76 
D-24939 Flensburg 
T: 0049 461 144 08 310 
E: info@ssw.de

SSWs landssekretariat

Landssekretær

Martin Lorenzen
T: +49 461 - 144 08 311
E: martin.lorenzen@ssw.de

 

Kontor Karin Hahn-Wullf

Karin Hahn-Wullf
T: 0049 461 - 144 08 310
E: karin.hahn-wullf@ssw.de

 

Pressechef Per Dittrich

Mobil: +49 152 0161 2276
Email: per.dittrich@gmail.com

PR, grafik og layout Andree Hagel

E: andree.hagel@ssw.de

Amtssekretariater

Flensborg By

Philipp Bohk
Norderstr. 76
D-24939 Flensborg

E: Philipp.Bohk@ssw.de
T: 0049 461 14408312
M: 0049 171 484 3000

Nordfrislands Amt

Ulrich Stellfeld-Petersen
Neustadt 81
D-25813 Husum

E-mail: uli.stellfeld-petersen@ssw.de
T: 0049 4841 - 87 14 05
F: 0049 4841 - 87 14 06

Slesvig-Flensborg Amt

Bodo Neumann-Nee
Lollfuß 89
D-24837 Slesvig

T: 0049 4621 - 25 022
E: bodo.neumann@ssw.de

Rendsborg-Egernførde Amt

Susanne Gauglitz
E: susanne.gauglitz@ssw.de

Sekretariat Egernførde
H.-C.-Andersen-Weg 8
D-24340 Eckernförde
T: 0049 4351/2527
F: 0049 4351 - 51 83

Sekretariat Bydelstorp
Brandtstr. 29-31
D-24782 Büdelsdorf
T: 0049 4331 - 438 80 77