Gruppeformand Dr. Michael Schunck

Dorfstr. 19
D-24244 Felm

E-mail: michael.schunck@ssw.de
Tel. 0049 4346 601485
 

  • Medlem af ældsterådet
  • Medlem af hovedudvalget
  • Medlem af politirådet

Stedf. gruppeformand Susanne Storch

Zum Storchenhof 1
D-24367 Osterby

E-mail: sanne.storch@locomp.de
Tel. 0049 4351 477158
Mobil 0049 176 31066216

Logopæd

  • Medlem af udvalget for ungdom, skole, sport, kultur og uddannelse 
  • Medlem af udvalget for regional udvikling

Forretningsfører / borgerligt medlem Christopher Andresen

Bertha-von-Suttner-Str. 1
D-24119 Kronshagen

E-mail: andresen409@gmail.com
Tlf. 0049 172 2846916
 

  • Stedf. medlem af udvalget for skole, idræt, kultur og uddannelse

Borgerlige medlemmer

Björn Baasch

Bergstr. 8 A
25585 Lütjenwestedt

E-mail: b.baasch@t-online.de
Tel. 04872 969672
 

  • Miljø- og byggeudvalget
  • Udvalget for regional udvikling (stedfortræder)

Wolfgang Lausten

Waterblick 1a
D-24369 Waabs-Langholz

E-mail: wolfganglausten@hotmail.com
Tel. 0049 151 22280408

  • Ungdomshjælpeudvalget (stedf.) 

Melanie Jürgensen

Im Winkel 7
24358 Ascheffel

E-mail: melanie.juergensen@gmx.de
Tel. 04353-998254

Ausschüsse:

  • Social- og sundhedsudvalget 
  • Udvalget for skole, idræt, kultur og uddannelse (stedf.) 

Volker Plath

Dorfstr. 40
24354 Rieseby

E-mail: Volker.Plath@ssw.de
Tel. 0157 32824030

  • Ungdomshjælpudvalget (rådg. medlem)

Mette Sunesen

Carlshöhe 33
D-24340 Eckernförde

E-mail: sunesen@freenet.de
Tel. 049 162 7989610

  • Social- og sundhedsudvalget (stedf. medlem)

Rainer Bosse

Grasholz 80
D-24340 Eckernförde

E-mail: rainer.bosse@gmx.de
Tel. 0049 152 02081930

Ausschüsse:

  • Miljø- og byggeudvalget (stedf. medlem)