SSWs amtsrådsgruppe i Slesvig-Flensborg

Gruppeformand Rainer Wittek

Berliner Str. 37
D-24837 Schleswig

E-mail: rainer.wittek@ssw.de
Tlf. 0049 178 9249195

Advokat

  • Medlem af hoved- og finansudvalget
  • Medlem af kulturudvalget/kulturstiftelsens kuratorium

Stedf. gruppeformand Regina Dreve

Bahnhofstraße
Torsballig 8
D-24986 Mittelangeln, OT Havetoftloit

E-mail: regina.dreve@gmail.com
Tlf. 0049 4633 4869672

Fritstillet tillidskvinde (driftsråd)

  • Medlem af arbejds- og socialudvalget
  • Medlem af udvalget for sundhed og brandbeskyttelse

Stedf. gruppeformand Ingo Reimer

Am Lindenbogen 14 
D-24983 Handewitt, OT Ellund

E-mail: ingo.reimer@ssw.de
Tlf. 0049 4608 6414
Arbejde: 0045 61 91 71 37

Lastbilchauffør
 

  • Medlem af hoved- og finansudvalget
  • Stedf. fmd. for Værks- og infrastrukturudvalget

Susanne L. Heiland

Dorfstr. 2B
D-24963 Tarp

E-mail: susanne.heiland@ssw.de

  • Medlem af arbejds- og socialudvalget
  • medlem af udvalget for miljø og regional udvikling

Keno J. Jaspers

Kastanienweg 15,
D-24969 Großenwiehe

E-mail: keno.jaspers@yahoo.com

Murermester
 

  • Medlem af ungdomshjælpudvalget
  • medlem af udvalget for miljø og regional udvikling

Uwe Koch

An den Toften 1
D-24882 Schaalby, OT Füsing

E-mail: uwe.koch@ssw.de
Tlf. 0049 4622 188023
Mobile: 0049 175 298 6827
 

Elektronikkonstruktør

  • Formand for udvalget for sundhed og brandbeskyttelse

Christian Andresen

Königsberger Straße 85
D-24376 Kappeln

E-mail: chris.andresen@t-online.de
Tlf 0049 4642 922 636
Mobil 0049 160 8063 119
Fax 0049 4642 922 638

  • Kulturudvalget
  • Værk- og infrastrukturudvalget